Aktualności

Warto!

„Warto!” – to tytuł wspólnych spotkań, inicjowanych na kanale YouTube Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku w czasie 58. Tygodnia Modlitw o Powołania. Klerycka Grupa Powołaniowa publikuje na nim krótkie filmy, w czasie których księża opowiadają o powołaniu i jego realizacji.

W czasie 58. Tygodnia Modlitw o Powołania Klerycka Grupa Powołaniowa działająca przy Wyższym Seminarium Duchownym na kanale YouTube emituje codziennie krótkie świadectwa kapłańskie.

– Cykl świadectw „Warto!” ma na celu ukazać piękno życia kapłańskiego, które we współczesnym świecie jest często negowane. W sposób szczególny naszą inicjatywę kierujemy do młodzieży męskiej, która zastanawia się nad pozytywną odpowiedzią na słowa Mistrza z Nazaretu: „Pójdź za Mną”. W cyklu występują księża realizujący swoje powołanie w różnych miejscach i instytucjach kościelnych – relacjonuje kleryk Sebastian Szymański.

W dwóch pierwszych odcinkach można było wysłuchać świadectwa ks. Łukasz Nowaka, który jest dyrektorem Domu Leonianum dla osób starszych w Sikorzu oraz ks. prof. dr hab. Henryka Seweryniaka, wychowawcy wielu pokoleń kapłanów, wykładowcy m.in. teologii fundamentalnej, ekumenizmu czy religiologii w płockim seminarium oraz dziennikarstwa w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W planach jest jeszcze m.in. spotkanie z misjonarzem na Jamajce czy kapelanem szpitala, posługującym w warunkach pandemii.

Równocześnie WSD w Płocku prowadzi cykl spotkań powołaniowych „Postaw na…”, zwłaszcza dla młodzieży męskiej 16+. Podczas spotkań on-line na platformie Zoom młodzi mają okazję zastanowić się nad rzeczywistością powołania, w tym powołania do kapłaństwa.

Poza tym kontynuowane są akcje: „W 2021 r. modlę się o powołania”, Duchowa Adopcja Kleryka, CZ.A.S – Czwartkowa Adoracja Seminaryjna przed Najświętszym Sakramentem w intencji nowych powołań w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Akcje powołaniowe inicjują: Diecezjalne Centrum Powołaniowe i Klerycka Grupa Powołaniowa.

Filmy można zobaczyć TUTAJ