Czerwiec

CZERWIEC
3 2. Ogólnopolski Kongres Różańcowy na Jasnej Górze
3-4 10. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę
4 Diecezjalne Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego organizowane przez SNE (Płock, Bazylika Katedralna, godz.19.00)
Diecezjalny dzień Odnowy w Duchu Świętym. Msza św. pod przewodnictwem J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery (Płońsk, par. św. Maksymiliana Kolbego)
Spotkanie młodych nad Lednicą
5 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Diecezjalne Święto Roku „Rodzina Amoris Laetitia” oraz 10. Marsz dla Życia i Rodziny w Płocku organizowany przez Wydział ds. Rodzin, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DP, Wydział Duszpasterski (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 11.30)
6 31. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Płocku
7 Msza św. SNE (Płock, Bazylika Katedralna; Ciechanów, Fara, godz. 19.00)
9 Konferencja Dziekańska (Płock – Opactwo)
Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas z parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze im. Bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego Caritas DP)
10 Spotkanie formacyjne dla nowomianowanych proboszczów i administratorów – wręczenie nominacji – Płock
10-12 Rekolekcje dla katechetów (Płock, MCEW Studnia)
11 Święcenia kapłańskie (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 11.00)
Sacrosong Diecezjalny (Nasielsk, par. św. Wojciecha)
Diecezjalny dzień skupienia RRN (Ciechanów)
15. Piesza Pielgrzymka im. Bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego z Płocka do Słupna organizowana przez AK (Płock / Słupno)
12 Wspomnienie 108. Męczenników II Wojny Światowej
13 23. Rocznica beatyfikacji Płockich Biskupów Męczenników
14 25. rocznica święceń kapłańskich J. E. Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego
Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
16 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
17-19 Kurs Emaus (Ciechanów, Fara)
18 Msza św. dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, ul. Stary Rynek 14/18, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz.11.00)
6. Pielgrzymka Służby Liturgicznej: ministrantów, lektorów i scholi; Dzień otwartych drzwi (Płock, WSD)
21 Lectio Divina SNE (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 18.45)
24 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów
25-27 Spotkanie młodzieży „Młodzi w Bogu” (MCEW „Studnia”)
27-2 VII Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej organizowane przez Diecezjalne Centrum Powołaniowe (Płock, WSD)
28 Wieczór uwielbienia SNE (Płock, Bazylika Katedralna; Ciechanów, Fara, godz. 18.00)