Funkcje w 41. Pielgrzymce do Przasnysza i Rostkowa
PIELGRZYMKA DZIECI
Zadania i funkcje: | Osoby odpowiedzialne za poszczególne zadania |
Koordynacja całości | Ks. Marcin Sadowski |
Recepcja | S. Joanna Kawczyńska i młodzież KSM |
Mapa Festynu i informacje | p. Monika. Gmina Czernice Borowe |
Scena w Przasnyszu | Ks. Michał Gaszczyński, Gmina Czernice Borowe |
Nagłośnienie w Przasnyszu | p. Artur |
Przygotowanie i sprzątanie placu w Przasnyszu |
Wikariusze parafii św. Wojciecha |
Przygotowanie ołtarza celebry Przasnysz, Msza wotywna o św. St. Kostce | Wikariusze parafii św. Wojciecha |
Powitanie i zawiązanie wspólnoty
w Przasnyszu |
|
Przygotowanie do Eucharystii w Rostkowie (przygotowanie i prowadzenie śpiewów) |
Schola z parafii św. Urbana w Baboszewie |
Przywiezienie puszek do Komunii | ks. Marcin Sadowski |
Powitanie Ks. Biskupa | |
Czytanie pierwsze | |
Psalm | Osoba ze scholi z Baboszewa |
Czytanie drugie | |
Ewangelia | diakon |
Modlitwa wiernych | |
Ceremoniarz (służba liturgiczna) | Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu |
Spowiedź | Wszyscy księża |
Komunia Święta | Wszyscy księża |
Podziękowanie Ks. Biskupowi | ks. Karol z dziećmi, Gąbin |
Wyjście grup | ks. Dariusz |
Tuby i nagłośnienie na trasie | Jakub |
Agregat | Gmina Czernice Borowe |
Miejsca związane ze św. Stanisławem | Szkoła Podstawowa w Rostkowie i Julia |
Powitanie grup
w Rostkowie (stanowisko 1) |
Ruch Światło-Życie, Marcin |
Nagłośnienie stanowisko 2 | Ruch Światło-Życie, Piotr |
Nagłośnienie stanowisko 3 | Ruch Światło-Życie, Natalia |
Nagłośnienie stanowisko 4 (scena na boisku) | Ruch Światło-Życie, ks. Piotr |
Scena na boisku | Gmina Czernice Borowe |
Losowanie numeru – nagród | ks. Piotr i oaza |
Punkt informacji i odbioru nagród | Gosia |
Punkty konkursowe | Stanowiska:
1. Domowy Kościół – Św. Stanisław Kostka w domu rodzinnym 2. Odnowa w Duchu Świętym – Jak Duch Święty Stasiem kręcił 3. Rycerze św. Jana Pawła II Glinojeck i Przasnysz – Stanisław Kostka – atrybuty świętości 4. Ruch Światło-Życie – Zbuduj Kostkę 5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Zagadki św. Stanisława 6. Ruch Rodzin Nazaretańskich – Poznaj św. Stanisława Kostkę – wesołe zabawy 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku – Św. Stanisław był cool – chciał nosić oryginalny, czarny strój! 8. Wojsko Gedeona – Sznurówki Stasia Kostki oraz przedstawiciele lokalnych organizacji z Przasnysza i okolic |
Atrakcje na boisku i w parku szkolnym | Chusta Klanzy – p. Jarosław D.
Belgijka – Julia P. Wóz strażacki – OSP Węgra, drużyna młodzieżowa IDT – ks. Marcin Animatorzy zabaw – Wiktoria Ż. Bańki mydlane – KSM Dmuchańce – p. Monika Malowanie twarzy – Laboratorium Wiary, Weronika C. Mini zoo egzotyczne – Marcin M. Fotoramka – Jakub J. Ścianka na podpisy – Dominik P. Malowanki na stretchu – Anna B. INNE |
Naklejki | ks. Marcin |
Dyplomy | p. Monika |
Upominki dla dzieci | s. Joanna |
Nagrody do losowania na zakończenie | ks. Marcin |
Sprzątanie placu w Rostkowie | KSM Diecezji Płockiej |
GRUPY DZIECI
1. Dobrzyń n. Drwęcą
Dobrzyń n. Wisłą, Rypin + diec. Łomżyńska – dekanat Myszyniec |
ks. Piotr Stann |
2. Serocki + diec. Łomżyńska – dekanat Kadzidło | ks. Mateusz Molak |
3. Ciechanowski Zachodni + diec. Łomżyńska – pozostałe dekanaty i Goście z innych diecezji | ks. Sławomir Ambroziak |
4. Ciechanowski Wschodni | ks. Łukasz Rogowski |
5. Bielski, Gostyniński | ks. Arkadiusz Ronowicz |
6. Nasielski, Gąbiński | ks. Mariusz Majczak |
7. Zakroczymski
Wyszogrodzki |
ks. Arkadiusz Czubakowski |
8. Pułtuski | ks. Bartosz Krzyczkowski |
9. Mławski Zachodni
|
ks. Marcin Niesłuchowski |
10. Mławski Wschodni | ks. Michał Tański |
11. Strzegowski, Raciąski | ks. Grzegorz Sieczka |
12. Przasnysz I
(parafia Chrystusa Zbawiciela i parafie dek. przasnyskiego) |
ks. Jarosław Korniak |
13. Przasnysz II
(parafia św. Wojciecha i parafia oo. Pasjonistów) |
o. Grzegorz Mosakowski |
14. Dzierzgowski, Tłuchowski | ks. Radosław Pilśnik |
15. Makowski | ks. Tomasz Kaszanek |
16. Sierpecki
Żuromiński |
ks. Kamil Kozakowski |
17. Płoński Północny
Płoński Południowy, |
ks. Piotr Smoliński |
18. Płocki Wschodni, Płocki Zachodni,
Bodzanowski |
ks. Łukasz Szymański |
PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY
Koordynacja całości | Ks. Krzysztof Ruciński,
Ks. Marcin Sadowski |
Recepcja | s. Joanna Kawczyńska, młodzież z KSM |
Nagłośnienie, multimedia, obsługa techniczna koncertu | p. Kokoszkiewicz |
Oprowadzenie po Rostkowie | SP w Rostkowie |
Wyjście grup | ks. Tomasz i Wojsko Gedeona |
Rejon ciechanowski: ciechanowski wschodni, ciechanowski zachodni, przasnyski | ks. Krzysztof Załęski |
Rejon mławski: dzierzgowski, mławski wschodni, mławski zachodni, strzegowski, żuromiński | ks. Bogdan Kołodziejski |
Rejon płocki: bielski, bodzanowski, dobrzyński nad Wisłą, gąbiński, gostyniński, płocki wschodni, płocki zachodni | ks. Piotr Gadomski |
Rejon płoński: płoński południowy, płoński północny, raciąski, wyszogrodzki, zakroczymski | ks. Michał Łuczka |
Rejon pułtuski: makowski, nasielski, pułtuski, serocki | ks. Michał Piekarski |
Rejon rypiński: dobrzyński n. Drwęcą, rypiński, sierpecki, tłuchowski | ks. Marek Piątkiewicz |
Modlitwa w kościele | ks. Krzysztof |
Integracja, zawiązanie wspólnoty, prezentacja grup | ks. Bogdan |
Przygotowanie ołtarza celebry | wikariusze |
Przywiezienie Najświętszego Sakramentu | ks. Paweł, godz. 18.00 |
Adoracja prowadzenie/śpiew | ks. Krzysztof i zespół z Baboszewa |
Przygotowanie do Eucharystii
(przygotowanie i prowadzenie śpiewów) |
Zespół z parafii św. Urbana w Baboszewie |
Czytanie I
|
Ruch Światło-Życie |
Psalm | osoba z zespołu z Baboszewa |
Czytanie II | Wojsko Gedeona |
Ewangelia | diakon |
Modlitwa wiernych | Ruch Światło-Życie |
Ceremoniarz (służba liturgiczna) | Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Grudusku, ks. Mateusz |
Spowiedź | Dekanalni Duszpasterze Młodzieży (prosimy zabrać ze sobą stułę) |
Komunia Święta | Dekanalni Duszpasterze Młodzieży |
Podziękowanie Ks. Biskupowi | ks. Krzysztof Ruciński, DDM |
Zapowiedź koncertu – Paweł Chustak „Chusti” | |
Wniesienie relikwii św. Stanisława Kostki i pomoc organizacyjna | KSM |