Aktualności

XVI Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Płońsku

XVI Parafiada Diecezji Płockiej odbędzie się 24 września 2021 r.  w Płońsku. Organizatorem Parafiady jest Parafialny Uczniowski Klub Sportowy MAKSYMILIAN. Do rywalizacji zapraszamy chłopców i dziewczęta w następujących dyscyplinach: piłka nożna, lekkoatletyka i siatkówka plażowa.

Szczegółowe informacje na temat rozgrywek w poszczególnych dyscyplinach sportowych znajdują się na stronie internetowej www.maksymilian.plonsk.pl. Zgłoszenia i wszelkie pytania należy kierować, zarówno poprzez pocztę elektroniczną jak telefonicznie do dnia 21.09.2021 r. parafia@maksymilian.plonsk.pl; tel. 604 259 223; tel. 23 662 33 66.

Dla zwycięzców w poszczególnych dyscyplinach sportowych przeznaczone będą okolicznościowe puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w Parafiadzie ministrantów działających przy parafiach, dziewczęta ze schól, parafialne kluby sportowe, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich. Ks. Józef Joniec, pomysłodawca i założyciel Parafiady, tragicznie zmarły w katastrofie pod Smoleńskiem, a teraz Ojcowie Pijarzy realizują tę ideę od 33 lat pod hasłem: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Warunkiem udziału w Parafiadzie jest akceptacja reprezentacji przez ks. proboszcza, poprzez własnoręczny podpis lub przystawioną pieczęć. Reprezentacje mogą również wystawiać poszczególne szkoły. Proszę Czcigodnych Księży o przekazanie tych informacji do dyrekcji szkół leżących na terenie poszczególnych parafii oraz katechetom i nauczycielom.

Ks. Zbigniew Sajewski
Diecezjalny Duszpasterz Sportu