Aktualności

Święto Rolników i Ludzi Wsi – Skierkowizna 25 maja 2024 r.

Ks. Marek Dyga, diecezjalny duszpasterz rolników i ks. Sławomir Wądołek, proboszcz parafii Skierkowizna zapraszają do udziału w I Święcie Rolników i Ludzi Wsi ze św. Izydorem które odbędzie się 25 maja 2024 r. (sobota) w Skierkowiźnie.

Święto rozpocznie się o godz. 12.00 uroczystą Mszą świętą ku czci św. Izydora Oracza, której przewodniczył będzie ks. dr Józef Kozłowski z archidiecezji białostockiej, asystent kościelny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia św. Izydora. Tego dnia zostanie poświęcona chorągiew i figura Patrona rolników, a uczestnicy uroczystości będą mogli oddać cześć relikwiom Świętego.

Po Mszy świętej i procesji eucharystycznej nastąpi przemarsz na plac przykościelny, gdzie ok. 13.30 rozpocznie się nasze świętowanie. W czasie agrofestynu zaplanowaliśmy liczne atrakcje m.in. muzyka na żywo, biesiada, wystawy Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska instytucji rolniczych, Ranczowisko (pokaz zwierząt egzotycznych), dmuchańce dla najmłodszych, występ zespołu kurpiowskiego, przejażdżki na quadach i wiele innych.

Miejsce, w którym odbywać się będzie Święto Rolników i Ludzi Wsi, jest nieprzypadkowe. Kościół w Skierkowiźnie jest jedynym w diecezji płockiej, którego patronem jest święty Izydor Oracz, a także jednym z niewielu w Polsce, który posiada jego relikwie. Pragniemy, aby w przyszłości było to stałe wydarzenie – obok dożynek – poświęcone dziękczynieniu za trud pracy rolnika i jego troski o ojczystą ziemię.

Czcigodnych Księży Proboszczów prosimy o przekazanie naszego zaproszenia przede wszystkim rolnikom i ich rodzinom, ale również leśnikom, myśliwym, pszczelarzom, sadownikom, hodowcom zwierząt, uczniom i nauczycielom szkół o profilu rolniczym, rękodzielnikom oraz wszystkim, którym bliskie jest zagadnienie rolnictwa, środowiska naturalnego, ekologii, zwierzyny, produkcji rolnej itd.

Prosimy też o zachęcenie Kół Gospodyń Wiejskich, lokalnych producentów żywności, artystów-rękodzielników, doradców rolniczych, stowarzyszenia i instytucje, firmy – do wystawienia stoiska targowego. Zgłoszenia wystawców u ks. Sławomira Wądołka.

Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży, rolników z całymi rodzinami, wszystkie osoby zainteresowane do udziału w I Święcie Rolników i Ludzi Wsi.

Ks. Marek Dyga, Diecezjalny Duszpasterz Rolników

Ks. Sławomir Wądołek, Proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie