Aktualności

Rekolekcje indywidualne według św. L. M. de Montfort

Wierni z Ciechanowa, ale także całej diecezji płockiej mogą wziąć udział w 33-dniowych rekolekcjach indywidualnych opartych na „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” Ludwika Marii Grignion de Montfort, które inicjuje parafia Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie: „Nie wiemy, czy w tym roku odbędą się tradycyjne rekolekcje adwentowe w kościołach, dlatego zapraszamy do udziału w rekolekcjach indywidualnych” – mówi ks. Łukasz Kamiński, wikariusz parafii.

33-dniowe rekolekcje indywidualne, oparte na „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montforta są adresowane do wszystkich osób, które chcą przeżyć duchowo zbliżający się czas Adwentu i Nowego Roku. Program został zaczerpnięty z jedenastych ogólnopolskich rekolekcji „Oddanie 33”. Opierają się one na samodzielnej pracy nad książką w domu, ale w programie są też cykliczne spotkania w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.

Terminy wspólnych spotkań są następujące: 22 listopada, po Mszy św. o 18.00 – spotkanie organizacyjne i wprowadzające w rekolekcje; 29 listopada o 18.00 – Msza św. i rozpoczęcie rekolekcji. Kolejne dni spotkań, to: 5, 12, 19 i 26 grudnia o 18.00 – Msza św., konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu; 31 grudnia o 18.00 – Msza św., nabożeństwo pokutne i możliwość spowiedzi generalnej. Zwieńczeniem rekolekcji będzie 1 stycznia 2021 r. o 10.00, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Msza św. połączona z uroczystym aktem oddania się Jezusowi przez ręce Maryi.

„Nie wiemy, czy w tym roku w ogóle odbędą się tradycyjne rekolekcje adwentowe w kościołach, dlatego warto wziąć udział w 33-dniowych rekolekcjach indywidualnych. Ich zwieńczeniem będzie spotkanie 1 stycznia 2021 roku, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Zbliżający się czas przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem możemy poświęcić na modlitwę, której nam wszystkim bardzo teraz potrzeba” – uważa ks. Łukasz Kamiński, który w ciechanowskiej parafii odpowiada za organizację rekolekcji.

Przyznaje także, że zainteresowanie rekolekcjami jest duże, ale można się jeszcze zgłaszać na adres meilowy: zawierzenie33dni@gmail.co lub telefonicznie: 511-216-129, 600-369-305.R