Aktualności

Program Finału Sacrosongu Diecezjalnego 2022 r.

W sobotę 11 czerwca 2022 roku w Nasielsku odbędzie się Finał Diecezjalnego Sacrosongu 2022 r. W finale biorą udział schole, które zajęły w eliminacjach pierwsze miejsce oraz chóry, zespoły młodzieżowe i zespoły inne, które w eliminacjach zajęły pierwsze lub drugie miejsce. Decyzję taką podjął Przewodniczący Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej ks. kan. dr Andrzej Leleń.


Program Sacrosongu
:
10.00 – Uroczyste otwarcie Sacrosongu w Kościele parafialnym parafii św. Wojciecha w Nasielsku, informacje organizacyjne, wyznaczenie miejscowych opiekunów grup (każda grupa będzie miała własnego asystenta-przewodnika) i przejście do miejsc przesłuchań
10.30 – przesłuchania konkursowe:
– schole w Szkole Podstawowej nr 2
– zespoły młodzieżowe i inne w Nasielskim Ośrodku Kultury
– chóry w kościele parafialnym
13.30 – poczęstunek
14.20 – przygotowanie do Mszy św. – próba utworów, które będą wykonywane wspólnie
14.45 – Msza św. – J. E. Ks. Bp Mirosław Milewski
15.45 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
Zespoły zakwalifikowane do finału w części konkursowej wykonują utwory wybrane zgodnie z regulaminem Sacrosongu dla danej kategorii. Występ każdego zespołu poprzedzi zapowiedź z informacją o zespole i wykonywanym repertuarze.
Podczas Mszy św. wszyscy wspólnie wykonają dwa utwory. Nie biorą one udziału w konkursie, są przewidziane jedynie do wykonania w liturgii.
Dla samochodów i autokarów zostaną przygotowane miejsca parkingowe, szczegółowe informacje zostaną przesłane opiekunom zespołów na kilka dni przed przyjazdem.

Organizatorami Sacrosongu Diecezjalnego są:
Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej
Parafia św. Wojciecha w Nasielsku
Miasto Nasielsk
Nasielski Ośrodek Kultury
Szkoła Podstawowa nr 2 w Nasielsku