Aktualności

Pokaz specjalny filmu “Liczba doskonała” 11 maja – Novekino Przedwiośnie

Wyjątkowy pokaz specjalny filmu “Liczba doskonała” odbędzie się 11. maja (czwartek) godz. 18:00, NoveKino Przedwiośnie w Płocku.

Po seansie odbędzie spotkanie z reżyserem i scenarzystą Krzysztofem Zanussim.

Pokaz specjalny
Liczba doskonała

reżyseria: Krzysztof Zanussi
scenariusz: Krzysztof Zanussi
gatunek: dramat
kraj produkcji: Polska, Włochy, Izrael
rok produkcji: 2022
czas filmu: 87 minut

Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową zagranicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska).

Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

W „Liczbie doskonałej” Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera.

Obsada filmowa: Andrzej Seweryn, Jan Marczewski, Julia Latosińska, Jan Nowicki, Anaïs Bondu, Marcin Czarnik

W rozmowie udział wezmą:

Krzysztof Zanussi – urodził się w 1939 roku w Warszawie. Reżyser i scenarzysta filmowy. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku fizyka, a także Uniwersytetu Jagiellońskiego, na kierunku filozofia. Już wtedy tworzył pierwsze filmy w ramach Amatorskiego Klubu Filmowego Uniwersytetu Warszawskiego. Lata 70. przyniosły reżyserowi sławę i uznanie, powstają takie produkcje jak „Za ścianą”, „Iluminacja”. W tym czasie powstają również produkcje zagraniczne Zanussiego, m. in. „Stan posiadania”. Po upadku komunizmu stał się on jednym z najbardziej medialnych postaci polskiego kina. W tym czasie powstają klasyki takie jak „Cwał”, „Życie za życie”, “Brat naszego Boga”, „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” czy „Rewizyta”. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie Śląskim, a także na wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Bilety po podaniu hasła “Diecezja Płocka” w cenie 15 zł.

Do nabycia w kasach kina lub przez Internet (e-bilet)