Aktualności

Płockie Dni Pastoralne 2022

W dniach 20-21 kwietnia br. zapraszamy Czcigodnych Księży oraz przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich do udziału w Płockich Dniach Pastoralnych, które będą poświęcone problemom duszpasterstwa po pandemii oraz nowym wyzwaniom związany z trwającym procesem synodalnym. Po nabożeństwie wygłoszone zostaną zaledwie dwa referaty, które będą stanowić kanwę do podjęcia dyskusji o problemach duszpasterskich Diecezji Płockiej.

UWAGA!

  1. W związku z pracami ziemnymi, które będą prowadzone na ulicy Tumskiej od wtorku 19 kwietnia do soboty 23 kwietnia, dojazd do katedry oraz do Kurii Diecezjalnej nie będzie możliwy, niedostępny będzie także parking przy katedrze. Uprzejmie proszę Czcigodnych Księży przyjeżdżających na Płockie Dni Pastoralne o uwzględnienie tego faktu i wcześniejszy wyjazd do Płocka oraz o parkowanie samochodów w miejscach dostępnych na parkingach miejskich.
  2. Płockie Dni Pastoralne rozpoczynają się w Bazylice Katedralnej o godz. 9.30 Nabożeństwem Eucharystycznym, nawiązującym do Dni Eucharystycznych w parafiach Diecezji Płockiej.