Aktualności

Nowa strona www Wydziału Duszpasterskiego

“Wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Płocku ma nową stronę internetową. – Stanowi ona jedną całość z fan pagem na Facebooku i Twitterem. Chcemy za jej pośrednictwem docierać do aktywnych uczestników portali społecznościowych – deklaruje ks. kan. dr Jarosław Kamiński, dyrektor wydziału.

Nowa strona internetowa, to nie tylko nowa szata graficzna, ale przede wszystkim nowe rozwiązania techniczne i merytoryczne. Korzystający z niej, poza aktualnościami, znajdą także dane dotyczące m.in. Diecezjalnego Funduszu Społecznego, sanktuariów, Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży do Rostkowa i Przasnysza – miejsc kultu św. Stanisława Kostki, głównego patrona diecezji płockiej, ale mogą także sięgnąć do strony archiwalnej.

W ‘Menu’ zainteresowani znajdą m.in. informacje dotyczące diecezji płockiej, Sądu Biskupiego czy katedry płockiej. Znajdą także wiadomości dotyczące ruchów i stowarzyszeń, działających w diecezji, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. czy egzorcystów. Chętni mogą też na przykład przeczytać depesze Katolickiej Agencji Informacyjnej z diecezji, obejrzeć video miesiąca czy otrzymywać newsletter z bieżącymi informacjami duszpasterskimi. (…) Odbiorcy znajdą na stronie także zapowiedzi spotkań, inicjowanych przez wydział duszpasterski.

– Zmiana strony podyktowana jest tym, że poprzednia była zakładana 12 lat temu, a są to lata świetlne, jeśli chodzi o funkcjonowanie tego typu stron. Ważne jest to, że nowa strona połączona jest z fan pagem na Facebooku i Twitterem w jedną całość, a ich wspólnym mianownikiem jest człon ‘duszpasterski’. Chcemy poprzez te stronę docierać zwłaszcza do aktywnych użytkowników portali społecznościowych, ale też nie zapominamy o osobach, które nie przepadają za głębokimi zmianami – powiedział ks. kan. dr Jarosław Kamiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego w płockiej kurii.

Dodał również, że my nadzieję, iż informacje zawarte na nowej stronie pomogą szybciej i skuteczniej docierać z przekazem ewangelicznym do osób, które dużo czasu spędzają w sieci”.

Tekst pochodzi z: ekai.pl