Aktualności

Niedziela Słowa Bożego – 22 stycznia 2023 r.

Zgodnie z zaleceniem Ojca Świętego Franciszka oraz zachętą Konferencji Episkopatu Polski, w III niedzielę zwykłą, dnia 22 stycznia 2023 roku, wraz z Kościołem Powszechnym będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis zaprasza wszystkich wierzących, a w sposób szczególny kapłanów, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

Celebracja diecezjalna Niedzieli Słowa Bożego odbędzie się 22 stycznia br., w Katedrze Płockiej. Uroczystej Eucharystii o godz. 10.00 przewodniczyć będzie ks. bp Szymon Stułkowski, Biskup Płocki. Msza święta będzie transmitowana przez Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

Zespół Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Polsce przygotował na Niedzielę Słowa Bożego materiały pomocnicze do celebracji eucharystycznej Liturgii Słowa, modlitwę wiernych oraz pomoce do osobistej modlitwy Słowem Bożym.

Materiały te będą dostępne do pobrania na stronie Dzieła Biblijnego pod adresem www.biblista.pl oraz na stronie Diecezji Płockiej. Ponadto na stronie naszej Diecezji są już udostępnione materiały pomocnicze do celebracji Niedzieli Słowa Bożego.

Zachęcamy również do pobrania i korzystania z aplikacji mobilnej „Dzieło Biblijne”, z bogatą ofertą pomocy do czytania, poznawania i medytowania tekstów Pisma Świętego. Jest to niezwykle cenne narzędzie zarówno do studium jak i do modlitwy Słowem Bożym. Warto w ramach katechezy szkolnej czy parafialnej sięgnąć do tych pomocy, korzystając z Niedzieli Słowa Bożego jako dobrej okazji do ponownego odkrycia skarbu Pisma Świętego.

Płock, dnia 2 stycznia 2023 r.

Ks. Jarosław Kwiatkowski
Moderator Diecezjalny Dzieła Biblijnego
im. św. Jana Pawła II