Aktualności

Materiały duszpasterskie na Adwent – dwie propozycje nt. “Wierzę w Kościół Chrystusowy”

Niebawem rozpocznie się Adwent, podczas którego wiele parafii przygotowuje szczególne propozycje dla dzieci i dla dorosłych. Poniżej prezentujemy oferty nawiązujące do tematu roku duszpasterskiego “Wierzę w Kościół Chrystusowy”

1. Zdrapka Adwentowa

To propozycje zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla DOROSŁYCH. Zdrapka zawiera codzienne zadania do wykonania, zadanie, które angażują daną osobę do głębszego przeżywania Adwentu. Przykładowe zadania: 1. Zrób rachunek sumienia. Czy jesteś dziś przygotowany na spotkanie ze Stwórcą?; 4. Zrezygnuj w Adwencie z jednej rzeczy, przez którą marnujesz czas; 15. Odmów dzisiaj z całą rodziną wieczorny pacierz.

Zdrapki codziennie odsłaniają kolejne zadanie. Część tegorocznych zadań zachęca do większego zaangażowania w życie Kościoła, zgodnie z tematem roku duszpasterskiego.

Więcej informacji i możliwość zamówienia pomocy TUTAJ.

2. Wieniec Adwentowy – układanka

Na tegoroczne Msze Święte roratne wydawnictwo Dom Medialny Święty Wojciech przygotowało materiały duszpasterskie, pomagające dzieciom i młodzieży jeszcze głębiej poznać i pokochać Kościół, którego są najpiękniejszą częścią. Dzieci mają za zadanie z kolejnych elementów złożyć WIENIEC ADWENTOWY, na który składają się: makieta Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie (miejsce, które jednoczy nas z pierwszym papieżem i wszystkimi kolejnymi, w którym bije serce chrześcijaństwa) oraz gałązki (które zawierają fragment Słowa Bożego z danego dnia i zadanie adwentowe, niektóre również kod QR, który „przeniesie” je w konkretne miejsce Bazyliki Św. Piotra).

Do materiałów dla dzieci dołączone są materiały homiletyczne oraz szereg innych pomocy.

Więcej informacji oraz zamówienia TUTAJ.