Aktualności

94. Światowy Dzień Misyjny

Światowy Dzień Misyjny, w Polsce zwany Niedzielą Misyjną, obchodzony jest zawsze w przedostatnią niedzielę października, w tym roku będzie to 18 października. To dzień solidarności misyjnej w Kościele katolickim. Papież Franciszek przygotował specjalne Orędzie na 94. Światowy Dzień Misyjny pt. „Oto ja, poślij mnie”.

W tegorocznym orędziu papież Franciszek wskazuje na znaczenie, jakie dla misji ma bolesne doświadczenie spowodowane przez pandemię COVID-19, które dotknęło całą ludzkość. „W tym kontekście powołanie do misji (…) jawi się jako szansa dzielenia się, służby, wstawiennictwa” – stwierdza. Jednocześnie Franciszek zauważa, że Pan Bóg prosi nas jako uczniów Chrystusa o gotowość do wyruszenia i posyła nas na misję do świata i do narodów, aby „przez nasze świadectwo wiary i głoszenie Ewangelii Bóg mógł ponownie ukazać swoją miłość oraz dotknąć i przemienić serca, umysły, ciała, społeczeństwa i kultury w każdym miejscu i czasie”.

Zapraszamy do obejrzenia konferencji online:

Materiały prasowe:

Informacja prasowa, Orędzie papieża na 94. Światowy Dzień Misyjny, grafiki, zdjęcia z misji (link)

Ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM w Polsce o Orędziu misyjnym (video do pobrania/YouTube)

Ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDM, sprawozdanie finansowe z wpłat na misje z okazji Niedzieli Misyjnej 2019 (video do pobrania/YouTube)

s. Weronika Bednarz SSND, misjonarka pracująca w Peru (video do pobrania wersja dłuższa i krótsza /YouTube)

ks. Tomasz Kaczor, misjonarz pracujący w Boliwii (video do pobrania wersja dłuższa i krótsza /YouTube)

o. Symeon Stachera OFM, misjonarz i dyrektor krajowy PDM w Maroku (video do pobrania wersja dłuższa i krótsza /YouTube)

Pliki mp3 (link)

Ksiądz Tomasz Atłas oraz ksiądz Maciej Będziński pozostają cały czas do dyspozycji dziennikarzy.

Będzie również możliwość bezpośrednich wywiadów z misjonarzami (s. Weronika Bednarz SSND, o. Ashenafi Yonas Abebe IMC, o. Juan Carlos IMC i o. Ditrick Sanga IMC).
W sprawie dodatkowych informacji prosimy o kontakt z p. Agnieszką Siemiątkowską: missio@missio.org.pl, tel. 605 080 840.

Źródło:https://www.missio.org.pl